Η επιχείρησή μας ασχολείται με την εφαρμογή και την πώληση πιστοποιημένου Ελληνικού φυσικού ζεόλιθου και φυσικού ζεόλιθου Ευρωπαϊκής προέλευσης για όλες τις χρήσεις. Από εμάς μπορείτε ακόμα να προμηθευτείτε περλίτη καθώς και Ελληνικό αργιλούχο διατομίτη. Η περιεκτικότητά του ζεόλιθου σε κλινοπτιλόλιθο για γεωργική και κτηνοτροφική χρήση ανέρχεται σε 85% τουλάχιστον και διατίθεται σε διάφορες κοκκομετρίες ανάλογα με τη χρήση του. Σκοπός μας είναι η διάδοση των αμέτρητων εφαρμογών των φυσικών αυτών αδρανών ορυκτών με αποτέλεσμα την άμεση ωφέλεια από τις ιδιότητές τους, σε τομείς όπως η γεωργία, η κτηνοτροφία, το περιβάλλον και η ανθρώπινη υγεία.
Παρόμοια άρθρα
Συμμετοχή της Ζεόλιθος | Zeolife.gr στη 82η Διεθνή Έκθεση Θεσσαλονίκης 9-17/9/2017
Στο πλαίσιο της ενημέρωσης για τις εφαρμογές του φυσικού ζεόλιθου, η επιχείρησή μας θα συμμετέχει στην 82η Διεθνή Έκθεση Θεσσαλονίκης, στο περίπτερο 17 του κτιρίου 2, από το Σάββατο 9/9/2017 έως και την Κυριακή 17/9/2017. Για ραντεβού τηλεφωνήστε στο τηλέφωνο 25521 12761 ή χρησιμοποιήστε την ειδική πλατφόρμα της έκθεσης εδώ. ΩΡΕΣ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑΣ ΣΑΒΒΑΤΟ: 10:00-22:00 ΚΥΡΙΑΚΗ: 10:00-22:00…
Ισχυρισμός υγείας σε εξαιρετικά παρθένο ελαιόλαδο, με ζεόλιθο στην καλλιέργεια
Η ολοκληρωμένη χρήση του ζεόλιθου στην ελιά, μπορεί να αποδώσει ένα εξαιρετικά παρθένο ελαιόλαδο ανώτατης ποιότητας με “Ισχυρισμό Υγείας”.
Ανοιχτή πρόσκληση στην ενημέρωση με θέμα: “Ο ζεόλιθος αλλάζει τη ζωή του αγρότη και του κτηνοτρόφου” στο σύλλογο γυναικών στην Πλάτη Νέας Ορεστιάδας.
Ανοιχτή πρόσκληση στην ενημέρωση με θέμα: “Ο ζεόλιθος αλλάζει τη ζωή του αγρότη και του κτηνοτρόφου” στο σύλλογο γυναικών στην Πλάτη Νέας Ορεστιάδας.
Ενσωμάτωση ζεόλιθου στο αστικό περιβάλλον Αλεξανδρούπολης – Νίκος Λυγερός
Φωτογραφίες από ενσωμάτωση ζεόλιθου στο αστικό περιβάλλον Αλεξανδρούπολης από την ομάδα του Νίκου Λυγερού. 28/07/2014
Αποστολή του Ν. Λυγερού στο κοίτασμα ζεόλιθου “Κόκκαλο”. Πετρωτά
Αποστολή του Ν. Λυγερού στο κοίτασμα ζεόλιθου “Κόκκαλο”. Πετρωτά, 22/05/2015
Συνέχεια πειράματος με φραουλιές
Στις φράουλες με ζεόλιθο (πούδρα 0,8) η περιεκτικότητα είναι 20% σε σχέση με το χώμα. Σ’ αυτές που έχουμε καρπό βλέπουμε διαφορά στην καρποφορία πάνω από το διπλάσιο. Αυτές που έχουν ζεόλιθο αν και έχουν μικρότερα φύλλα το χρώμα τους είναι πιο σκούρο πράσινο, ενώ οι άλλες χωρίς ζεόλιθο, έχουν μεγαλυτέρα φύλλα αλλά με πιο…