N. Lygeros – L’apport vital de la zéolithe. Mairie, Lyon 7e.
affiche:
N. Lygeros – L’apport vital de la zéolithe. Mairie, Lyon 7e.
affiche:
Η επιχείρησή μας ασχολείται με την εφαρμογή και την πώληση πιστοποιημένου Ελληνικού φυσικού ζεόλιθου και φυσικού ζεόλιθου Ευρωπαϊκής προέλευσης για όλες τις χρήσεις. Από εμάς μπορείτε ακόμα να προμηθευτείτε περλίτη καθώς και Ελληνικό αργιλούχο διατομίτη. Η περιεκτικότητά του ζεόλιθου σε κλινοπτιλόλιθο για γεωργική και κτηνοτροφική χρήση ανέρχεται σε 85% τουλάχιστον και διατίθεται σε διάφορες κοκκομετρίες ανάλογα με τη χρήση του. Σκοπός μας είναι η διάδοση των αμέτρητων εφαρμογών των φυσικών αυτών αδρανών ορυκτών με αποτέλεσμα την άμεση ωφέλεια από τις ιδιότητές τους, σε τομείς όπως η γεωργία, η κτηνοτροφία, το περιβάλλον και η ανθρώπινη υγεία.
Olive mill wastewater (OMW), a liquid by-product of the olive oil industry, represents a severe environmental problem owing to its high pollution load. In this study, successive columns containing different types of natural materials were investigated for their OMW treatment efficiency. Passing OMW through three columns of gravel, fine sand, and a mixture of acidified…
Στη στρατηγική λειτουργούμε με τα μέσα που διαθέτουμε κι όχι με αυτά που θα θέλαμε διότι αυτή είναι η πραγματικότητα. Δεν λειτουργούμε με το δυνητικό του επιθυμητού. Με όλες τις αλλαγές που βλέπουμε πρέπει να δημιουργήσουμε ένα πλαίσιο σταθερό που να αποτελεί ένα σημείο αναφοράς όχι απλώς για τους πολίτες αλλά για τους Έλληνες έτσι…
Φωτογραφίες από τη διάλεξη με θέμα «Από τους θησαυρούς της γης μας – Ζεόλιθος». 79η ΔΕΘ, 11/09/2014
Ο Ελληνικός Ζεόλιθος στην Ιστοσελίδα του Δήμου Κομοτηνής – www.komotini.gr
Ενσωμάτωση ζεόλιθου στο Αγαθονήσι 29/8/29014