ζεόλιθος σε Αλόη Βέρα
Η επιχείρησή μας ασχολείται με την εφαρμογή και την πώληση πιστοποιημένου Ελληνικού φυσικού ζεόλιθου και φυσικού ζεόλιθου Ευρωπαϊκής προέλευσης για όλες τις χρήσεις. Από εμάς μπορείτε ακόμα να προμηθευτείτε περλίτη καθώς και Ελληνικό αργιλούχο διατομίτη. Η περιεκτικότητά του ζεόλιθου σε κλινοπτιλόλιθο για γεωργική και κτηνοτροφική χρήση ανέρχεται σε 85% τουλάχιστον και διατίθεται σε διάφορες κοκκομετρίες ανάλογα με τη χρήση του. Σκοπός μας είναι η διάδοση των αμέτρητων εφαρμογών των φυσικών αυτών αδρανών ορυκτών με αποτέλεσμα την άμεση ωφέλεια από τις ιδιότητές τους, σε τομείς όπως η γεωργία, η κτηνοτροφία, το περιβάλλον και η ανθρώπινη υγεία.
Όταν ο κάθε Έλληνας δει πάνω στους 25κιλους σάκους ζεόλιθου: Κλινοπτιλόλιθος, Χώρα προέλευσης Ελλάδα, θα συνεχίσει να το θεωρεί απίστευτο παρόλο που το θαύμα θα έχει γίνει, γιατί ήδη προετοιμάζεται για να γίνει πραγματικότητα. Έτσι, όσοι παρέμειναν άπιστοι ακόμα και τώρα, μετά από χρόνια αγώνα για την προώθηση αυτού του στρατηγικού θέματος σε εθνικό επίπεδο….
Ο ζεόλιθος καθαρίζει τη ζωή. Νηπιαγωγείο – Γέλα χαμογέλα. Λάρνακα.
Ενσωμάτωση ζεόλιθου στο Θερμοκήπιο του Σ. Γιαγλή, Φέρες 10/07/2014.
Διάλεξη του Νίκου Λυγερού με θέμα: “Στρατηγικός ζεόλιθος και ανάπτυξη Αμαρίου”. Δημαρχείο Αμαρίου, Κρήτη. Πέμπτη 10 Δεκεμβρίου 2015.
Ο Ελληνικός Ζεόλιθος στην Ιστοσελίδα του Δήμου Κομοτηνής – www.komotini.gr
ΠΕΙΡΑΜΑ Προετοιμάσαμε το χώμα μέσα στο σπορείο, στις 3 πρώτες σειρές έχει προστεθεί ζεόλιθος σε κοκκομετρία πούδρας 0,8 χιλιοστών σε ποσοστό 20% τοποθετήσαμε τρία σποράκια σε κάθε θέση σκεπάσαμε με χώμα. τοποθετήσαμε την βαση και το επάνω καπάκι για να έχουμε πιο ζεστό περιβάλλον Η 1η και η 6η σειρά έχουν πιπεριές. Η 2η και η…