Η επιχείρησή μας ασχολείται με την εφαρμογή και την πώληση πιστοποιημένου Ελληνικού φυσικού ζεόλιθου και φυσικού ζεόλιθου Ευρωπαϊκής προέλευσης για όλες τις χρήσεις. Από εμάς μπορείτε ακόμα να προμηθευτείτε περλίτη καθώς και Ελληνικό αργιλούχο διατομίτη. Η περιεκτικότητά του ζεόλιθου σε κλινοπτιλόλιθο για γεωργική και κτηνοτροφική χρήση ανέρχεται σε 85% τουλάχιστον και διατίθεται σε διάφορες κοκκομετρίες ανάλογα με τη χρήση του. Σκοπός μας είναι η διάδοση των αμέτρητων εφαρμογών των φυσικών αυτών αδρανών ορυκτών με αποτέλεσμα την άμεση ωφέλεια από τις ιδιότητές τους, σε τομείς όπως η γεωργία, η κτηνοτροφία, το περιβάλλον και η ανθρώπινη υγεία.
Παρόμοια άρθρα
Έγκριση μονάδας παράγωγης λιπασμάτων με ζεόλιθο
Έγκριση μονάδας παράγωγης λιπασμάτων με ζεόλιθο ΑΠΟΦΑΣΗ Η ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΡΙΑ ΠΡΟΪΣΤΑΜΕΝΗ ΤΗΣ ΓΕΝΙΚΗΣ ΔΙΕΥΘΥΝΣΗΣ XΩΡΟΤΑΞΙΚΗΣ ΚΑΙ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝΤΙΚΗΣ ΠΟΛΙΤΙΚΗΣ ΤΗΣ ΑΠΟΚΕΝΤΡΩΜΕΝΗΣ ΔΙΟΙΚΗΣΗΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ – ΘΡΑΚΗΣ Αποφασίζουμε Την Έγκριση των Περιβαλλοντικών Όρων της υφιστάμενης δραστηριότητας «Μονάδα Παραγωγής Εδαφοβελτιωτικών – Οργανοχουμικών Λιπασμάτων και Κόμποστ» με την επωνυμία AGRO REA – Γ. ΤΣΟΥΡΓΙΑΝΝΗΣ & ΣΙΑ Ε.Ε. , η οποία υφίσταται…
Φωτογραφίες από την ενημέρωση: “Ο ζεόλιθος αλλάζει τη ζωή του αγρότη και του κτηνοτρόφου” στον Άρζο Νέας Ορεστιάδας
Φωτογραφίες από την ενημέρωση: “Ο ζεόλιθος αλλάζει τη ζωή του αγρότη και του κτηνοτρόφου” στον Άρζο Νέας Ορεστιάδας
Ζεόλιθος και Περιφέρεια του Νίκου Λυγερού
Η ανάδειξη του ελληνικού ζεόλιθου δεν είναι πια ένα όραμα αλλά μια πραγματικότητα για την περιφέρεια Ανατολικής Μακεδονίας και Θράκης. Ο ελληνικός ζεόλιθος έχει μπει κυριολεκτικά στο πρόγραμμα της Περιφέρειας αφού τώρα γνωρίζει και τα οφέλη του ζεόλιθου. Πολλές περιοχές έχουν πια αποτελέσματα πρακτικά στον τομέα της γεωργίας αφού έχει γίνει ενσωμάτωση και ψέκασμα ζεόλιθου…
Ο ζεόλιθος ως αναπτυξιακή καινοτομία στη γεωργία και την κτηνοτροφία – Νίκος Λυγερός
Ο ζεόλιθος ως αναπτυξιακή καινοτομία στη γεωργία και την κτηνοτροφία Διάλεξη του Νίκου Λυγερού με θέμα: “Ο ζεόλιθος ως αναπτυξιακή καινοτομία στη γεωργία και την κτηνοτροφία”. Αίθουσα πολλαπλών χρήσεων, Πολύστυλο Καβάλας. Β’ Μέρος