ζεόλιθος σε θερμοκήπιο
κοκκομετρία εφαρμογής: 0,8 έως 2,5 χιλιοστά. Ποσότητα εφαρμογής: 150 κιλά το στρέμμα
κοκκομετρία εφαρμογής: 0,8 έως 2,5 χιλιοστά. Ποσότητα εφαρμογής: 150 κιλά το στρέμμα
Η επιχείρησή μας ασχολείται με την εφαρμογή και την πώληση πιστοποιημένου Ελληνικού φυσικού ζεόλιθου και φυσικού ζεόλιθου Ευρωπαϊκής προέλευσης για όλες τις χρήσεις. Από εμάς μπορείτε ακόμα να προμηθευτείτε περλίτη καθώς και Ελληνικό αργιλούχο διατομίτη. Η περιεκτικότητά του ζεόλιθου σε κλινοπτιλόλιθο για γεωργική και κτηνοτροφική χρήση ανέρχεται σε 85% τουλάχιστον και διατίθεται σε διάφορες κοκκομετρίες ανάλογα με τη χρήση του. Σκοπός μας είναι η διάδοση των αμέτρητων εφαρμογών των φυσικών αυτών αδρανών ορυκτών με αποτέλεσμα την άμεση ωφέλεια από τις ιδιότητές τους, σε τομείς όπως η γεωργία, η κτηνοτροφία, το περιβάλλον και η ανθρώπινη υγεία.
Διάλεξη του Νίκου Λυγερού με θέμα: “Ζεόλιθος & Ζεόλαδο – Ελλάδα Κύπρος”. ΣΤΕΓ, Αίθουσα Αγρό. Ηράκλειο.
Φωτογραφίες από καλλιέργεια βαμβακιού, καρπουζιού και αρώνιας με ζεόλιθο στο Πύθιο Διδυμοτείχου. Πληροφορίες: 25521 12761 Η αρώνια (και αρωνία, αγγλικά: chokeberries) είναι φυλλοβόλος θάμνος της οικογένειας Ροδίδες, ιθαγενής της ανατολικότερης Βόρειας Αμερικήςπου απαντάται κυρίως σε υγρά δάση και σε έλη.[2][3][4] Το γένος συνήθως θεωρείται ότι περιλαμβάνει 2 είδη[5] ή 3 [4][6], ένα από τα οποία καλλιεργείται και στην Ευρώπη.[7] Ένας τέταρτος τύπος που καλλιεργείται με την ονομασία Aronia[6] θεωρείται…
Ενσωμάτωση ζεόλιθου σε ελαιόδεντρα, κερασιές, γκότζι μπέρι στο κτήμα του Γ. Βουκουρεσλή. Δίκελλα Αλεξανδρούπολης, 03/04/2014. Για ελαιόδεντρα διαβάστε καλύτερα αυτό το άρθρο και για κερασιές αυτό. Για ζεόλιθο στην Αλεξανδρούπολη, επικοινωνήστε με στο τηλέφωνο: 25521-12761
Ζεόλιθος στα λαχανικά, φρούτα και λουλούδια, το δώρο του αγρότη – Διάλεξη του Ν. Λυγερού – Αίθουσα εκδηλώσεων Δημαρχείου Παραλιμνίου αφίσα
Η επιχείρησή μας, πιστή στον στόχο της, ξεκινάει άμεσα την διάθεση του Ελληνικού Θρακικού Ζεόλιθου που παράγεται στην περιοχή της Ροδόπης
ΠΕΙΡΑΜΑ Προετοιμάσαμε το χώμα μέσα στο σπορείο, στις 3 πρώτες σειρές έχει προστεθεί ζεόλιθος σε κοκκομετρία πούδρας 0,8 χιλιοστών σε ποσοστό 20% τοποθετήσαμε τρία σποράκια σε κάθε θέση σκεπάσαμε με χώμα. τοποθετήσαμε την βαση και το επάνω καπάκι για να έχουμε πιο ζεστό περιβάλλον Η 1η και η 6η σειρά έχουν πιπεριές. Η 2η και η…