Διάλεξη του Νίκου Λυγερού με θέμα: «Ο ζεόλιθος ως στρατηγική των ελαιοπαραγωγών». Αίθουσα του Κινηματογράφου REX στη Χώρα του Δήμου Πύλου. Δευτέρα 7 Ιουλίου 2014.
Η επιχείρησή μας ασχολείται με την εφαρμογή και την πώληση πιστοποιημένου Ελληνικού φυσικού ζεόλιθου και φυσικού ζεόλιθου Ευρωπαϊκής προέλευσης για όλες τις χρήσεις. Από εμάς μπορείτε ακόμα να προμηθευτείτε περλίτη καθώς και Ελληνικό αργιλούχο διατομίτη. Η περιεκτικότητά του ζεόλιθου σε κλινοπτιλόλιθο για γεωργική και κτηνοτροφική χρήση ανέρχεται σε 85% τουλάχιστον και διατίθεται σε διάφορες κοκκομετρίες ανάλογα με τη χρήση του. Σκοπός μας είναι η διάδοση των αμέτρητων εφαρμογών των φυσικών αυτών αδρανών ορυκτών με αποτέλεσμα την άμεση ωφέλεια από τις ιδιότητές τους, σε τομείς όπως η γεωργία, η κτηνοτροφία, το περιβάλλον και η ανθρώπινη υγεία.
Παρόμοια άρθρα
Γενετική δομή και διαφοροποίηση φυσικών πληθυσμών του Δάκου της Ελιάς Bactrocera oleae
Γεωπονικό Πανεπιστήμιο Αθηνών Τμήμα Γεωπονικής Βιοτεχνολογίας Τομέας Γενετικής Εργαστήριο Γενετικής Διατριβή Μεταπτυχιακού Διπλώματος Ειδίκευσης Γενετική Δομή και Διαφοροποίηση Φυσικών Πληθυσμών του Δάκου της Ελιάς, Bactrocera oleae. Πρόγραμμα Μεταπτυχιακών Σπουδών «Βιοτεχνολογία και Εφαρμογές στη Γεωπονία» Βασιλική Ανδρουτσοπούλου, Αθήνα, Νοέμβριος 2011 Περίληψη Στην παρούσα μελέτη αναλύθηκαν με τη μέθοδο της ηλεκτροφόρησης επί πηκτώματος αμύλου φυσικοί πληθυσμοί του εντόμου…
Δελτίο τύπου Κυττάρου Ιερισσού 9/10/14
Δελτίο τύπου Κυττάρου Ιερισσού 9/10/14 Στην αίθουσα του Αριστοτέλειου Πνευματικού Κέντρου Ιερισσού πραγματοποιήθηκε, την Τρίτη 30 Σεπτεμβρίου, διάλεξη με ομιλητή τον στρατηγικό σύμβουλο Δρ. Νίκο Λυγερό και θέμα: «Ανθρώπινη στρατηγική ανάπτυξης», υπό την αιγίδα της ομάδας του «Κυττάρου» του πολιτιστικού συλλόγου Ιερισσού «Κλειγένης». Η κατάμεστη αίθουσα και η προσήλωση των παρευρισκομένων τόνιζε την δεινότητα του…
Συνέντευξη του Ν. Λυγερού στην εκπομπή ‘Επιλογές TV’
Συνέντευξη του Ν. Λυγερού στην εκπομπή “Επιλογές TV”
Οι ελεύθεροι πολιορκημένοι θα ζήσουν – Ν. Λυγερός
Όταν βλέπουμε τα προβλήματα που αντιμετωπίζουμε, με την πάροδο του χρόνου καταλαβαίνουμε, ότι προέρχονται όχι από τη φύση τους, αλλά από τη διαχείρισή τους. Έτσι ενώ έχουμε την εντύπωση της δυσκολίας τουλάχιστον στην αρχή, μετά από τόσες προσπάθειες βλέπουμε ότι τελικά είναι η ανικανότητα που μας εγκλωβίζει. Είμαστε λοιπόν ελεύθεροι πολιορκημένοι στην ίδια μας την…
Μικροί άνθρωποι και ζεόλιθος – Νίκος Λυγερός
Διάλεξη του καθηγητή Νίκου Λυγερού στο Νηπιαγωγείο “Πολιτεία Μάθησης”, Αραδίππου, Λάρνακα.