Συνέντευξη του Ν. Λυγερού στο Ράδιο Λασίθι 92,3. Ιεράπετρα Κρήτης 6/6/2015
Η επιχείρησή μας ασχολείται με την εφαρμογή και την πώληση πιστοποιημένου Ελληνικού φυσικού ζεόλιθου και φυσικού ζεόλιθου Ευρωπαϊκής προέλευσης για όλες τις χρήσεις. Από εμάς μπορείτε ακόμα να προμηθευτείτε περλίτη καθώς και Ελληνικό αργιλούχο διατομίτη. Η περιεκτικότητά του ζεόλιθου σε κλινοπτιλόλιθο για γεωργική και κτηνοτροφική χρήση ανέρχεται σε 85% τουλάχιστον και διατίθεται σε διάφορες κοκκομετρίες ανάλογα με τη χρήση του. Σκοπός μας είναι η διάδοση των αμέτρητων εφαρμογών των φυσικών αυτών αδρανών ορυκτών με αποτέλεσμα την άμεση ωφέλεια από τις ιδιότητές τους, σε τομείς όπως η γεωργία, η κτηνοτροφία, το περιβάλλον και η ανθρώπινη υγεία.
Παρόμοια άρθρα
Ενημέρωση με θέμα “Ο ζεόλιθος αλλάζει τη ζωή του αγρότη και του κτηνοτρόφου” – Δίκαια Νέας Ορεστιάδας
ζεόλιθος & ζεόλαδο – Ελλάδα & Κύπρος, διάλεξη του Ν. Λυγερού
Διάλεξη του Νίκου Λυγερού με θέμα: “Ζεόλιθος & Ζεόλαδο – Ελλάδα Κύπρος”. ΣΤΕΓ, Αίθουσα Αγρό. Ηράκλειο.
ΑΟΖ, ζεόλιθος, καινοτομία. Διάλεξη του Ν. Λυγερού στη Θήβα
ΑΟΖ, ζεόλιθος, καινοτομία. Διάλεξη του Ν. Λυγερού στη Θήβα. Συνεδριακό κέντρο Θήβας, Αίθουσα «Αλέξανδρος Κοφίνης» 2ο μέρος της διάλεξης
Το ζεόλαδο ως Ελληνική καινοτομία – Ν. Λυγερός
Το ζεόλαδο ως Ελληνική καινοτομία – Ν. Λυγερός Αν κάποιος υπολογίσει πόσα ελαιόλαδα υπάρχουν στον κόσμο και πόσους τόνους αντιπροσωπεύουν, αν σκεφτεί επίσης πόσοι ζεόλιθοι υπάρχουν φυσικοί και συνθετικοί, τότε θα μπορέσει να κατανοήσει την επινόηση του ζεόλαδου και να συνειδητοποιήσει ότι αποτελεί ελληνική καινοτομία σε παγκόσμιο επίπεδο. Αν επιπλέον αξιολογήσει το γεγονός ότι η…
Από τον ζεόλιθο στην ποιότητα των προϊόντων – Νίκος Λυγερός
Διάλεξη του Νίκου Λυγερού με θέμα: “Από τον ζεόλιθο στην ποιότητα των προϊόντων”. Δημοτικό κατάστημα Μαλίων, Κρήτη
Θεαματικά αποτελέσματα στο ριζικό σύστημα σε πείραμα με ντοματιές με τη χρήση φυσικού ζεόλιθου
ΠΕΙΡΑΜΑ Προετοιμάσαμε το χώμα μέσα στο σπορείο, στις 3 πρώτες σειρές έχει προστεθεί ζεόλιθος σε κοκκομετρία πούδρας 0,8 χιλιοστών σε ποσοστό 20% τοποθετήσαμε τρία σποράκια σε κάθε θέση σκεπάσαμε με χώμα. τοποθετήσαμε την βαση και το επάνω καπάκι για να έχουμε πιο ζεστό περιβάλλον Η 1η και η 6η σειρά έχουν πιπεριές. Η 2η και η…