Ο ζεόλιθος
θα κάνει
τη διαφορά
στην Ελλάδα
και για την Ελλάδα
μόνο και μόνο
αν οι δικοί μας
τον πιστέψουν
και τον εφαρμόσουν
κατανοώντας
ότι βοηθούν
την πατρίδα μας
διότι όλα τα άλλα
δεν μας αφορούν
σημασία έχει
η ανάπτυξη
για τους ανθρώπους
με σεβασμό
προς το περιβάλλον
γιατί θέλουμε
να ζήσουν
και οι επόμενοι
ελεύθερα
σαν εμάς.
Η επιχείρησή μας ασχολείται με την εφαρμογή και την πώληση πιστοποιημένου Ελληνικού φυσικού ζεόλιθου και φυσικού ζεόλιθου Ευρωπαϊκής προέλευσης για όλες τις χρήσεις. Από εμάς μπορείτε ακόμα να προμηθευτείτε περλίτη καθώς και Ελληνικό αργιλούχο διατομίτη. Η περιεκτικότητά του ζεόλιθου σε κλινοπτιλόλιθο για γεωργική και κτηνοτροφική χρήση ανέρχεται σε 85% τουλάχιστον και διατίθεται σε διάφορες κοκκομετρίες ανάλογα με τη χρήση του. Σκοπός μας είναι η διάδοση των αμέτρητων εφαρμογών των φυσικών αυτών αδρανών ορυκτών με αποτέλεσμα την άμεση ωφέλεια από τις ιδιότητές τους, σε τομείς όπως η γεωργία, η κτηνοτροφία, το περιβάλλον και η ανθρώπινη υγεία.
Παρόμοια άρθρα
Ν. Λυγερός – Ενσωμάτωση ζεόλιθου σε μηλιές. Καστοριά, 28/02/2014 [Video]
Ν. Λυγερός – Ενσωμάτωση ζεόλιθου σε μηλιές. Καστοριά, 28/02/2014 Video μέρος Α’ Video μέρος Β’ Φωτογραφίες μέρος A’ Φωτογραφίες μέρος Β’
Αποκάλυψη σοκ: Το παρθένο ιταλικό ελαιόλαδο κάθε άλλο παρά… παρθένο είναι
Κατεπείγουσα ανάθεση προμήθειας ζεόλιθου – Δήμος Τρίπολης
ΑΠΟΣΠΑΣΜΑ ΑΠΟ ΤΟ ΠΡΑΚΤΙΚΟ ΤΗΣ ΜΕ ΑΡΙΘΜΟ 11/2015 ΣΥΝΕΔΡΙΑΣΗΣ ΤΗΣ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗΣ ΕΠΙΤΡΟΠΗΣ ΔΗΜΟΥ ΤΡΙΠΟΛΗΣ Αριθμός απόφασης 141/2015 ΤΗΣ 31ης ΜΑΡΤΙΟΥ 2015 ΘΕΜΑ 4ο έκτακτο: «Έγκριση Απόφασης Δημάρχου και ψήφιση πίστωσης για την προμήθεια: «Προμήθεια ζεόλιθου». Στην Τρίπολη σήμερα, την 31η Μαρτίου 2015, ημέρα Τρίτη και ώρα 12:30 στην αίθουσα συνεδριάσεων στον 1ο όροφο του Νέου Δημαρχείου,…
Καλλιέργεια βαμβακιού με ζεόλιθο στο Πύθιο Νέας Ορεστιάδας
Ελληνική ποιότητα και καινοτομία – Νίκος Λυγερος
Ελληνική ποιότητα και καινοτομία – Νίκος Λυγερος Όταν έχεις μια χώρα σαν την πατρίδα μας κι αναρωτιέσαι τι μπορείς να κάνεις, είναι απλώς θέμα νοημοσύνης ή μάλλον έλλειψης. Η Ελλάδα χαρακτηρίζεται από τον ήλιο και τη θάλασσα που είναι τεράστιες μορφές ενέργειας. Τώρα ξέρουμε ότι έχουμε μεγάλα αποθέματα υδρογονανθράκων και μέσω της Αποκλειστικής Οικονομικής Ζώνης…
ο Γιάννης Φαλέκας, αντιδήμαρχος ενέργειας και φυσικών πόρων του Δήμου Αλεξανδρούπολης στο κεντρικό δελτίο ειδήσεων του ΘΡΑΚΗ ΝΕΤ 02/08/2014
Για το πιλοτικό πρόγραμμα εφαρμογής ζεόλιθου σε πάρκα και γήπεδα της Αλεξανδρούπολης, μίλησε στο κεντρικό δελτίο ειδήσεων του ΘΡΑΚΗ ΝΕΤ ο Γιάννης Φαλέκας, αντιδήμαρχος ενέργειας και φυσικών πόρων του Δήμου Αλεξανδρούπολης. 02/08/2014