Η επιχείρησή μας ασχολείται με την εφαρμογή και την πώληση πιστοποιημένου Ελληνικού φυσικού ζεόλιθου και φυσικού ζεόλιθου Ευρωπαϊκής προέλευσης για όλες τις χρήσεις. Από εμάς μπορείτε ακόμα να προμηθευτείτε περλίτη καθώς και Ελληνικό αργιλούχο διατομίτη. Η περιεκτικότητά του ζεόλιθου σε κλινοπτιλόλιθο για γεωργική και κτηνοτροφική χρήση ανέρχεται σε 85% τουλάχιστον και διατίθεται σε διάφορες κοκκομετρίες ανάλογα με τη χρήση του. Σκοπός μας είναι η διάδοση των αμέτρητων εφαρμογών των φυσικών αυτών αδρανών ορυκτών με αποτέλεσμα την άμεση ωφέλεια από τις ιδιότητές τους, σε τομείς όπως η γεωργία, η κτηνοτροφία, το περιβάλλον και η ανθρώπινη υγεία.
Παρόμοια άρθρα
Πανέβρια Αγροτική Έκθεση Φερών – Αλεξανδρούπολη, 11/09/2014
Πανέβρια Αγροτική Έκθεση Φερών – Αλεξανδρούπολη, 11/09/2014
Σε αντίστροφη μέτρηση η εξόρυξη του ζεόλιθου Θράκης από την εταιρία των Πετρωτών, “ο Λιθοξόος”.
Εγκρίθηκε η τεχνική μελέτη εκμετάλλευσης του λατομείου στα Πετρωτά, στο δήμο της Νέας Ορεστιάδας του νομού Έβρου, για την εξόρυξη του Ελληνικού ζεόλιθου. Η έγκριση αφορά περίπου 30 στρέμματα στην περιοχή “Παλιοκλήσι” Βορειοδυτικά του οικισμού των Πετρωτών.
Σε προτεραιότητα η αξιοποίηση του ζεόλιθου της Θράκης. Εφημερίδα ΜΕΘΟΡΙΟΣ, Πέμπτη 26 Ιουνίου 2014
Σε προτεραιότητα η αξιοποίηση του ζεόλιθου της Θράκης. Εφημερίδα ΜΕΘΟΡΙΟΣ, Πέμπτη 26 Ιουνίου 2014
Εφαρμογή ζεόλιθου σε μελίσσια του Αχ. Ζάγκα στην Κέρκυρα
Ο κύριος Ζάγκας από την Κέρκυρα εφαρμόζει ζεόλιθο κοκκομετρίας 0.8 έως 2.5 χιλιοστών στο κάτω μέρος του μελισσιού και 2.5-5 χιλιοστών περιμετρικά για την αποφυγή της υγρασίας και της σωστής διαχείρισης του περιβάλλοντος.
Ενσωμάτωση ζεόλιθου σε λαχανόκηπο και γλάστρες στο ράδιο Έβρος στην Ορεστιάδα [video]
Ενσωμάτωση ζεόλιθου σε λαχανόκηπο και γλάστρες στο ράδιο Έβρος στην Ορεστιάδα
Πολλά προβλήματα: δάκος, κατσίγαρος, νηματώδης. Μια λύση: ζεόλιθος.
Διάλεξη του Νίκου Λυγερού με θέμα: «Πολλά προβλήματα: δάκος, κατσίγαρος, νηματώδης. Μια λύση: ζεόλιθος». Πνευματικό Κέντρο Καλαμάτας, Αριστομένους 33. Αφίσα: