Η επιχείρησή μας ασχολείται με την εφαρμογή και την πώληση πιστοποιημένου Ελληνικού φυσικού ζεόλιθου και φυσικού ζεόλιθου Ευρωπαϊκής προέλευσης για όλες τις χρήσεις. Από εμάς μπορείτε ακόμα να προμηθευτείτε περλίτη καθώς και Ελληνικό αργιλούχο διατομίτη. Η περιεκτικότητά του ζεόλιθου σε κλινοπτιλόλιθο για γεωργική και κτηνοτροφική χρήση ανέρχεται σε 85% τουλάχιστον και διατίθεται σε διάφορες κοκκομετρίες ανάλογα με τη χρήση του. Σκοπός μας είναι η διάδοση των αμέτρητων εφαρμογών των φυσικών αυτών αδρανών ορυκτών με αποτέλεσμα την άμεση ωφέλεια από τις ιδιότητές τους, σε τομείς όπως η γεωργία, η κτηνοτροφία, το περιβάλλον και η ανθρώπινη υγεία.
Παρόμοια άρθρα
Ο ζεόλιθος βελτιώνει την ανάπτυξη των καλλιεργειών σε μολυσμένο χώμα από βιομηχανικά απόβλητα και βαρέα μέταλλα
Εδάφη τα οποία έχουν μολυνθεί από βαρέα μέταλλα και βιομηχανικά απόβλητα δεν είναι ικανά για σχεδόν κανένα είδος καλλιέργειας. Ωστόσο, μια νέα μελέτη αποκάλυψε ότι η πραγματοποίηση μιας απλής αλλαγής θα μπορούσε να αλλάξει τα πράγματα. Οι ερευνητές του Γεωπονικού Πανεπιστημίου των Τιράνων ανακάλυψαν ότι η απλή προσθήκη φυσικού ζεολίθου μπορεί να χρησιμεύσει ως μια…
ζεόλιθος σε θερμοκήπιο
ζεόλιθος σε θερμοκήπιο κοκκομετρία εφαρμογής: 0,8 έως 2,5 χιλιοστά. Ποσότητα εφαρμογής: 150 κιλά το στρέμμα
Ζεολιθικές μηλιές – επίσκεψη Νίκου Λυγερού στη φάρμα του Λ. Σιδηρόπουλου στο Ακρολίμνι Πέλλας
Ζεολιθικές μηλιές – επίσκεψη Νίκου Λυγερού στη φάρμα του Λ. Σιδηρόπουλου στο Ακρολίμνι Πέλλας
Ζεόλιθος σε ελαιόδεντρα, κερασιές, γκότζι μπέρι, Αλεξανδρούπολη [Φωτογραφίες]
Ενσωμάτωση ζεόλιθου σε ελαιόδεντρα, κερασιές, γκότζι μπέρι στο κτήμα του Γ. Βουκουρεσλή. Δίκελλα Αλεξανδρούπολης, 03/04/2014. Για ελαιόδεντρα διαβάστε καλύτερα αυτό το άρθρο και για κερασιές αυτό. Για ζεόλιθο στην Αλεξανδρούπολη, επικοινωνήστε με στο τηλέφωνο: 25521-12761
Απάντηση ΥΠΕΚΑ και Υπουργείου Αγροτικής Ανάπτυξης στο ερώτημα των Α. Κοντού και Ε. Στυλιανίδη για την αξιοποίηση του ελληνικού ζεόλιθου
Απάντηση ΥΠΕΚΑ και Υπουργείου Αγροτικής Ανάπτυξης στο ερώτημα των Α. Κοντού και Ε. Στυλιανίδη για την αξιοποίηση του ελληνικού ζεόλιθου.