Our company in order to inform our fellow citizens for the applications of natural zeolite, participates at the 13th Flower Exhibition Nea Orestiada, which will be held at Alsos Adrianoupoleos from Thursday 14 to Sunday, May 17, 2015.
Our company in order to inform our fellow citizens for the applications of natural zeolite, participates at the 13th Flower Exhibition Nea Orestiada, which will be held at Alsos Adrianoupoleos from Thursday 14 to Sunday, May 17, 2015.
Η επιχείρησή μας ασχολείται με την εφαρμογή και την πώληση πιστοποιημένου Ελληνικού φυσικού ζεόλιθου και φυσικού ζεόλιθου Ευρωπαϊκής προέλευσης για όλες τις χρήσεις. Από εμάς μπορείτε ακόμα να προμηθευτείτε περλίτη καθώς και Ελληνικό αργιλούχο διατομίτη. Η περιεκτικότητά του ζεόλιθου σε κλινοπτιλόλιθο για γεωργική και κτηνοτροφική χρήση ανέρχεται σε 85% τουλάχιστον και διατίθεται σε διάφορες κοκκομετρίες ανάλογα με τη χρήση του. Σκοπός μας είναι η διάδοση των αμέτρητων εφαρμογών των φυσικών αυτών αδρανών ορυκτών με αποτέλεσμα την άμεση ωφέλεια από τις ιδιότητές τους, σε τομείς όπως η γεωργία, η κτηνοτροφία, το περιβάλλον και η ανθρώπινη υγεία.
Ο ζεόλιθος, λόγω των ιδιοτήτων του, έχει την ικανότητα να προκαλεί μείωση της δυσοσμίας σε κλειστούς χώρους, σε σύντομο χρονικό διάστημα.
Η επιχείρησή μας συνεχίζει την ανανέωση της γκάμας των προϊόντων της και προσθέτει νέες οικονομικές συσκευασίες των πανίσχυρων απορρυπαντικών και καθαριστικών που αγαπήσατε!
Ταυτόχρονα προσθέτει νέα προϊόντα και για τον επαγγελματία ώστε να μπορούν πλέον όλοι να επωφεληθούν από τις μοναδικές ιδιότητες του ζεόλιθου!
Με τα νέα δεδομένα στην περιοχή Κόκκαλο κοντά στα Πετρωτά, στο Βόρειο Έβρο, η χαρτογράφηση του ελληνικού ζεόλιθου μας μαθαίνει όλο και περισσότερα στοιχεία, για αυτά τα στρατηγικά αποθέματα της πατρίδας. Η καταγραφή των δεδομένων σε γεωλογικό επίπεδο και ο εντοπισμός ζεολιθικών τόφφων, μας δίνουν τώρα μια εικόνα πιο ξεκάθαρη για την τοποθεσία των κοιτασμάτων…
Η ολοκληρωμένη χρήση του ζεόλιθου στην ελιά, μπορεί να αποδώσει ένα εξαιρετικά παρθένο ελαιόλαδο ανώτατης ποιότητας με “Ισχυρισμό Υγείας”.
Όταν σ’ ένα πολιτικό χώρο δεν υπάρχουν καν αντικειμενικές αξίες, πώς μπορείς να περιμένεις κάποια εξέλιξη συνεφαρμογής κάποιας πολιτικής. Όταν έχει αποδειχθεί ότι το μόνο που έχει σημασία είναι το κόμμα και μόνο αυτό ό,τι και να γίνει στην πατρίδα μας, γιατί ακόμα αναρωτιέσαι αν υπάρχει ελπίδα. Η ουσία είναι σίγουρα αλλού, ειδικά όταν συνειδητοποιείς…
ΔΗΜΟΣ Ν. ΟΡΕΣΤΙΑΔΑΣ – Συναίνεση για έρευνα χώρου βιομηχανικού ορυκτού (ΖΕΟΛΙΘΟΣ)